Milan pobedio Dinamo, remi Šahtjora i Seltika u Ligi šampiona

liga sampiona, fudbal

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu Dinamo iz Zagreba sa 3:1, u utakmici drugog kola Grupe E u Ligi šampiona.

Milan je poveo u 45. minutu golom Olivijea Žirua iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Aleksis Salemakers pogotkom u 47. minutu. Zagrebačka ekipa smanjila je zaostatak u 56. minutu kada je strelac bio Mislav Oršić, a pobedu crveno-crnima obezbedio je Tomaso Pobega golom u 77. minutu.

Italijanska ekipa sada ima četiri boda u Grupi E, a Dinamo ima tri.

U drugoj utakmici u toj grupi Čelsi će od 21 čas u Londonu dočekati Salcburg.

U trećem kolu 5. oktobra, Milan će igrati na Stamford Bridžu protiv Čelsija, a Dinamo će kao gost igrati protiv Salcburga.

Fudbaleri Šahtjora na svom terenu u Varšavi u drugom kolu Grupe F.

Seltik je poveo u 10. minutu autogolom koji je postigao Artjom Bondarenko, a bod domaćima doneo je Mihajlo Mudrik pogotkom u 29. minutu.

Posle dva kola Šahtjor ima četiri boda, a Seltik bod.

Treće kolo na programu je 5. oktobra, Seltik će igrati u Nemačkoj protiv Lajpciga, a Šahtjor u Madridu protiv Reala.