„Ne možemo samo stajati sa strane i pustiti da ovakva sramotna situacija prođe bez kazne. Istraga će biti provedena, a svi odgovorni kažnjeni“, ogorčeno i odlučno je izjavio predsednik fudbalske organizacije saveza Tomas Brima.

Kako i ne bi kada je Kahunla na poluvremenu svoje sporne utakmice vodila samo sa 2:0, a onda se na volšeban način raspucala i dala 93 gola u drugih 45 minuta, dok je Gilf nakon 7:1 pre pauze brojao do konačnih 91:1,

Indikativni su bili i naknadni detalji, poput e čelnika kluba čiju je mrežu Gulf do vrha napunio da je taj susret zapravo bio prijateljski, iako se radilo o kvalifikacijama. Ili izjave pomoćnog trenera poraženog tima iz drugog susreta, koji je vodio ekipu, jer je rekao da nije bio svestan dogovora, ali to ne može tvrditi za ostale aktere.

Takođe, sudija koji je delio pravdu u meču Gulfa dobio je zamenu u drugom poluvremenu, jer je odbio da nastavi da radi svoj posao. Inače, Kahunla je izvinila za skandalozne događeje i najavila svoju istragu.