Njukasl pobedio Brentford, Eriksen se vratio na teren

njukasl, brentford, eriksen, fudbal

Fudbaleri Njukasla pobedili su danas na gostujućem terenu Brentford sa 2:0, u utakmici 27. kola Premijer lige u kojoj je za poraženi tim igrao Kristijan Eriksen, prvi put otkako je u junu doživeo srčani udar na terenu.

Golove za Njukasl postigli su Žoelinton u 33. i Džo Vilkok u 44. minutu.

Eriksen je u 52. minutu ušao u igru i vratio se na teren u zvaničnoj utakmici prvi put od 12. maja prošle godine, kada je doživeo srčani udar igrajući za reprezentaciju Danske protiv Finske na Evropskom prvenstvu.

Brentford je od 11. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Džoš Dasilva dobio crveni karton.

Njukasl je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak, posle petog trijumfa u ligi zauzima 14. mesto na tabeli sa 25 bodova. Brentford ima bod manje na 15. mestu.

Fudbaleri Kristal Palasa odigrali su nerešeno 1:1 na svom terenu protiv Barnlija.

Domaći su poveli golom Džefrija Šlupa u devetom minutu, a bod Barnliju doneo je fudbaler Kristal Palasa Luka Milivojević, koji je postigao autogol u 46. minutu.

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su na svom terenu nerešeno 0:0 protiv Votforda.

Junajted je četvrti na tabeli sa 47 bodova, a Votford se bori za opstanak, pretposlednji je sa 19 bodova.