Pobede Ajntrahta i Lajpciga u prvim utakmicama polufinala LE

liga evrope, ajntraht, lajpcig, fudbal

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su u gostima ekipu Vest Hema sa 2:1, u prvoj utakmici polufinala Lige Evropa.

Ajntraht je poveo već u prvom minutu golom Ansgara Knaufa, izjednačio je Majkl Antonio u 21. minutu, a pobedu nemačkom timu doneo je Daiči Kamada u 54. minutu.

U drugom polufinalu, Lajpcig je na svom terenu slavio protiv Rendžersa sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Anhelinjo u 85. minutu sjajnim udarcem sa oko 16 metara.

Revanš utakmice na programu su narednog četvrtka, dok je finale zakazano za 18. maj u Sevilji.