Pobede Liverpula, Njukasla, Sautemptona i Junajteda

premijer liga, fudbal

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Vest Hem sa 1:0, u utakmici 12. kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Darvin Nunjes u 22. minutu.

Vest Hem je imao priliku da izjednači u 45. minutu iz jedanaesterca, ali je šut Džeroda Bovena odbranio golman Alison.

Liverpul je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno četvrtu u ligi i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 16 bodova. Vest Hem je pretrpeo šesti poraz i ima 11 bodova na 13. mestu.

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Everton sa 1:0.

Jedini gol postigao je Migel Almiron u 31. minutu.

Njukasl ima 18 bodova na šestom mestu na tabeli, a Everton koji je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno peti, zauzima 15. mesto sa 10 bodova.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su na gostujućem terenu Bornmut sa 1:0.

Pobedonosni gol postigao je Če Adams u devetom minutu.

Sautempton ima tri pobede i 11 bodova na 14. mestu na tabeli, a Bornmut ima dva boda više na 11. mestu.

Fudbaleri Brentforda i Čelsija odigrali su nerešeno 0:0.

Čelsi je četvrti na tabeli sa 20 bodova, a Brentford zauzima deveto mesto sa 14.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na Old Trafordu Totenhem sa 2:0.

Domaći su poveli u 47. minutu kada je strelac bio Fred, a pobedu je obezbedio Bruno Fernandeš pogotkom u 69. minutu.

Ekipa Erika ten Haga sada ima šest pobeda i 19 bodova na petom mestu na tabeli.

Totenhem je pretrpeo drugi poraz u prvenstvu i zauzima treće mesto sa 23 boda, koliko ima i drugoplasirani Mančester siti, koji ima utakmicu manje. Prvi je Arsenal sa 27 bodova iz 10 utakmica.