Porto na gostovanju ubedljiv protiv Leverkuzena

liga sampiona, porto, leverkuzen

Fudbaleri Porta pobedili su večeras na gostovanju Bajer Leverkuzen sa 3:0, u utakmici četvrtog kola Grupe B Lige šampiona.

Portugalski tim je u vodjstvo u šestom minutu doveo Galeno, koji je iskoristio ispucavanje golmana Dioga Košte, ušao u kazneni prostor i lako savladao golmana domaće ekipe.

Bajer je mogao da izjednači u 17. minutu, ali je sa penala bio neprecizan Kerem Demirbaj. Njegov udarac sa „bele tačke“ zaustavio je Košta.

Gol igrača domaće ekipe Patrika Šika iz 35. minuta poništen je zbog igranja rukom.

U 52. minutu penal je dosudjen za ekipu Porta, nakon što je u šesnaestercu oboren Galeno. Minut kasnije penal je precizno izveo Mehdi Taremi.

Iranski fudbaler je postavio i konačan rezultat u 64. minutu, kada je takodje postigao gol sa penala.

Ranije danas u ovoj grupi Atletiko Madrid i Klub Briž odigrali su nerešeno 0:0.

Klub Briž je tim bodom osigurao plasman u osminu finala, pošto na prvoj poziciji ima 10 bodova, druga je ekipa Porta sa šest bodova, Atletiko Madrid ima četiri, a na poslednjem mestu je Bajer sa tri boda.

U narednom kolu Klub Briž dočekuje Porto, dok Atletiko u Madridu igra protiv Bajera.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600