Real Madrid pobedom nad Šerifom osigurao plasman u osminu finala LŠ

real madrid, serif, liga sampiona, fudbal

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Šerif sa 3:0, u petom kolu Grupe D Lige šampiona i tako osigurali plasman u osminu finala.

Real je poveo u 31. minutu golom Davida Alabe iz slobodnog udarca. Prednost Reala duplirao je Toni Kros u pogotkom u prvom minutu nadoknade poluvremena. On je lepo šutirao sa ivice šesnaesterca i pod prečku pogodio gol Šerifa.

Treći gol za Real postigao je Karim Benzema u 55. minutu, nakon asistencije Ferlanda Mendija.

Rannije danas, u istoj grupi Inter je pobedio Šahtjor sa 2:0, i uz Real osigurao plasman u sledeću fazu takmičenja.

Šerif je nakon poraza treći u grupi i takmičenje će nastaviti u Ligi Evropa.

Real je prvi u grupi sa 12 bodova, Inter drugi sa 10, Šerif treći sa šest, a Šahtjor poslednji sa jednim bodom.

U poslednjem kolu, u borbi za prvo mesto u grupi, sastaće se Real Madrid i Inter, dok će Šahtjor dočekati Šerif.