Salcburg pobedio Lil, remi Volfsburga i Sevilje

salcburg, lil, volfsburg, sevilja, liga sampiona, fudbal

Fudbaleri Salcburga pobedili su večeras na svom terenu Lil sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Salcburg je vodio sa 2:0 zahvaljujući dvostrukom strelcu Karimu Adejemiju, koji je oba pogotka postigao iz jedanaesteraca, u 31. i 53. minutu.

Konačan rezultat postavio je Burak Jilmaz u 62. minutu iz slobodnog udarca.

U drugoj utakmici u toj grupi Volfsburg i Sevilja odigrali su u Nemačkoj nerešeno 1:1.

Volfsburg je poveo u 49. minutu golom Renata Štefena, a Sevilja je izjednačila u 86. minutu golom Ivana Rakitića iz jedanaesterca, koji je dosudjen posle prekršaja Žozue Gilavoljiija. Posle tog prekršaja on je dobio drugi žuti karton, pa je Volfsburg utakmicu završio sa desetoricom.

Salcburg je prvi na tabeli sa četiri boda, Sevilja i Volfsburg imaju po dva, a Lil na poslednjem mestu na tabeli ima jedan bod.

U trećem kolu Salcburg će 20. oktobra dočekati Volfsburg, a Lil će igrati na svom terenu protiv Sevilje.