Slovenija pobedila Norvešku u Ligi nacija, Severna Irska bolja od Kosova

liga nacija, slovenija, norveska, irska

Fudbalska reprezentacija Slovenije pobedila je večeras u Ljubljani Norvešku sa 2:1, u utakmici petog kola Lige nacija B u Grupi 4.

Norveška je povela u 47. minutu golom Erlinga Halanda, a izjednačio je Andraž Šporar u 69. minutu posle asistencije Benjamina Šeška. Pobedu domaćima doneo je Šeško, golom u 81. minutu.

Slovenija je ostvarila prvu pobedu u grupi i treća je na tabeli sa pet bodova, a Norveška je prva sa 10.

U poslednjem kolu u utorak Norveška će dočekati Srbiju, a Slovenija će igrati u Švedskoj.

U utakmici Lige nacija C u Grupi 2, Severna Irska je u Belfastu pobedila Kosovo sa 2:1.

Vodjstvo Kosovu doneo je Vedat Murići pogotkom u 58. minutu, a izjednačio je Gevin Vajt u 82. Pobedu domaćima doneo je Džoš Madženis golom u trećem minutu nadoknade na asistenciju Vajta.

Kasnije u toj grupi igraju Kipar – Grčka.

Posle pet kola Kosovo zauzima drugo mesto na tabeli sa šest bodova, a Severna Irska na trećem mestu ima pet.

Grčka je prva sa svih 12 bodova, a Kipar je poslednji sa dva boda, a obe ekipe imaju po utakmicu manje.