Žota i Fabinjo za pobedu Liverpula i prvo mesto na tabeli

premijer liga, liverpul, fudbal

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu ekipu Votforda sa 2:0, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Ekipa s Enfilda je trenutno prva na tabeli sa 72 boda, odnosno ima dva boda više od Mančester sitija koji kasnije danas gostuje Barnliju.

Na drugoj strani, Votford je na 18. poziciji sa 22 osvojena boda.

Strelci za Liverpul bili su Diogo Žota u 22. i Fabinjo sa penala u 89. minutu.

Nepun minut pošto je Alison zaustavio udarac Juraja Kucke, na drugoj strani usledio je brz napad Liverpula, centaršut Džoa Gomeza i gol koji je glavom sa peterca postigao Žota za vodjstvo Liverpula u 22. minutu.

Konačan rezultat postavio je Fabinjo sa bele tačke u 89. minutu, nakon što je prekršaj za najstrožu kaznu napravio Kucka.

Fudbalere Liverpula u narednom kolu očekuje derbi protiv Sitija u Mančesteru, dok će Votford dočekati Lids.