Zvezda golom iz penala pobedila Radnički u Kragujevcu

fudbal, crvena zvezda, radnicki kragujevac

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na gostovanju ekipu Radničkog iz Kragujevca sa 1:0, u utakmici 15. kola Super lige Srbije.

Zvezda je do prednosti mogla da dodje u 30. minutu, kada je gol glavom postigao Mirko Ivanić. Ipak posle reakcije iz VAR sobe gol je poništen zbog ofsajda u kojem se našao El Fardu Ben.

Devet minuta kasnije gosti su imali odličnu priliku, nakon što je slobodan udarac izveo Gelor Kanga, a lopta je završila na stativi.

Crveno-beli su gol rivala ugrozili i u 64. minutu, kada je prečku iz slobodnog udarca pogodio Aleksandar Katai.

U 73. minutu sudija Lazar Lukić pokazao je na „belu tačku“, pošto je u kaznenom prostoru Radničkog oboren Aleksandar Pešić.

Dva minuta kasnije penal je izveo Katai, a lopta je uprkos reakciji golmana Lazara Raičevića završila u golu.

U završnici meča zbog ofsajda je poništen gol Kataija, a u nedozvoljenoj poziciji je bio Osman Bukari.

Zvezda ostaje na prvom mestu sa 35 bodova, dok je tim iz Kragujevca deveti sa 18 bodova.

Crveno-beli će u četvrtak gostovati Vojvodini u zaostalom meču petog kola, a Radnički u redovnom kolu dočekuje Kolubaru.