Zvezda pobedila Rendžers za kraj takmičenja u LE

crvena zvezda, liga evrope, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Lige Evropa, nakon što su večeras na svom terenu u revanš meču pobedili Rendžers sa 2:1.

U prvom duelu osmine finala u Škotskoj Zvezda je poražena sa 0:3.

Golove za crveno-bele večeras su postigli Mirko Ivanić u 10. i El Fardu Ben u trećem minutu sudijske nadoknade, a pogodak za goste je postigao Rajan Kent u 56. minutu.

Zvezda je povela u 10. minutu, nakon što je centaršut u kazneni prostor gostiju uputio Gelor Kanga. Lopta je došla do Ivanića koji je preciznim udarcem savladao golmana Alana Mekgregora.

Ivanić je dva minuta kasnije mogao da poveća prednost, ali je ovoga puta njegov udarac iskosa odbranio golman Rendžersa.

Ozbiljniju priliku gosti su imali u 23. minutu, kada je udarac Alfreda Morelosa otišao pored gola.

Samo minut kasnije crveno-beli su došli do nove šanse, ali je šut Milana Pavkova takodje završio pored gola.

Poslendju šansu u prvom delu imala je domaća ekipa u 45. minutu preko Kristijana Pičinija, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca odbranio Mekgregor.

Zvezda je i u drugom delu nastavila sa napadima, ali bez realizacije.

Škotski tim je u nastavku u 56. minutu došao do izjednačenja posle polu-kontre, a u strelce se upisao Kent.

Posle primljenog gola crveno-beli su stvorili nekoliko šansi, preko Ivanića, Kange, Bena i Milana Gajića, ali je sve udarce odbranio golman gostiju.

Do kraja meča Zvezda je sa jedanaesterca uspela da dodje do pobede golom Bena u trećem minutu nadoknade.

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige Evropa na programu je u petak od 13.30 u Nionu.