Zvezda ubedljiva protiv Novog Pazara za finale Kupa Srbije

crvena zvezda, novi pazar, fudbal, kup srbije

Fudbaleri Crvene zvezde drugi su finalista Kupa Srbije, pošto su večeras na svom terenu pobedili Novi Pazar sa 8:0.

Zvezda je povela u šestom minutu golom El Fardu Bena. Asistenciju je ka reprezentativcu Komorskih ostrva uputio Milan Pavkov.

Posle gledanja VAR-a sudija je u 11. minutu dosudio penal za domaću ekipu. Rukom je u kaznenom prostoru Novog Pazara igrao Vahid Zimonjić.

Sa „bele tačke“ minut kasnije precizan je bio Ohi Omojžuanfo.

U 15. minutu u strelce se upisao Pavkov, posle udarca sa distance. Grešku odbrane gostiju pet minuta kasnije iskoristio je Omojžuanfo za drugi gol na meču.

Do kraja poluvremena Zvezda je preko Mirka Ivanića u 23. minutu povećala rezultat.

Crveno-beli su nastavku postigli još jedan gol sa jedanaesterca. U strelce se u 58. minutu upisao 19-godišnji Nikola Stanković.

Petar Stanić je u 81. minutu postigao novi gol za domaći tim, dok je konačan rezultat postavio Stanković u 89. minutu.

Ranije danas u finale Kupa Srbije plasirao se Partizan, koji je na svom terenu pobedio Vojvodinu sa 2:1.

Beogradski mediji preneli su da je posle završetka utakmice Partizana i Vojvodine došlo do tuče navijača Zvezde i Partizana na Autokomandi, nakon čega je reagovala policija.

Finale između aktuelnog pobednika Kupa Crvene zvezde i Partizana na programu je 26. maja, a naknadno će biti poznato mesto održavanja utakmice.