6 medalja za PANČEVAČKE plivače na takmičenju u Budimpešti

pk sparta, pancevo, plivanje

U Budimpešti je održan ”Evzaro Mikulaš KUP 2022” na zatvorenom bazenu od 25 metara na kojem su učestvovala 24 kluba iz Slovačke, Srbije i Mađarske sa ukupno 388 takmičara. Na takmičenju su bili prisutni i plivači Za PK “Sparta”, a ukupno su osvojili šest medalja.

U pojedniačnoj konkurenciji postignuti su sledeći rezultati:

Ana Balog (kategorija 40 – 44 godina) na 100 metara kraul osvojila je drugo mesto, na 100 metara leđno takođe drugo mesto i

50 metara kraul drugo mesto. Magda Đerfi (kategorija 55 do 59 godina) osvojila je brznzanu medalju na 100 i 50 metara kraul.

Štafeta je takođe bile uspešne i to na 4x50 metara kraul mešovito osvojeno je srebro, a plivali su: Jovanović, Urkom, Balog, Đerfi.