Džudo: 7 medalja na tri takmičenja za DžK „Dinamo”

dzudo, dzk dinamo

Na prvenstvu države za mlađe dečake održanom u Beogradu nastupalo je 200 takmičara (123 M, 77 Ž). DžK Dinamo pretstavljala su 4 takmičara koji su osvojili dve medalje. Zlatnu medalju u kategoriji do 66 kg osvojio je Uroš Đurišić dok je Vuk Nikolić osvojio bronzanu medalju u kategoriji do 46kg. Gavrilo Bošković je u kategoriji do 34kg osvojio sedmo mesto.

Na međunarodnom džudo turniru "Srećno 2021" nastupilo je 215 takmičara (137 M, 78 Ž) iz 29 klubova iz Severne Makedonije, Srbije i Rumunije. DžK "Dinamo" pretstavljalo je 5 takmičara. Osvojene su 3 medalje (2 zlatna, 1 srebrna) i po jedno 5. i 7. mesto.

Stariji poletarci (U-10)

Zlatne: Milanović Divna (-34 kg)
Srebrne: Mamojka David (-31 kg)
Popović Aleksandar (-42 kg) zauzeo se 5. mesto.

Stariji dečaci (U-14)

Zlatna: Stojić Petar (-34 kg)
Dangubić Isidora (-48 kg) zauzela je 7. mesto.

Na "Junior open kupu 2021" održanom u Stepanovićevu nastupilo je 303 takmičara (179 M, 124 Ž) iz 29 klubova iz BiH, Crne Gore i Srbije. DžK "Dinamo" je pretstavljalo je 3 takmičara. Osvojene su dve medalje (1 zlatna, 1 bronzana).