Gut-Behrami osvojila svoje prvo olimpijsko zlato

zoi peking, gut behrami, superveleslalom

Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Posle dva uzastopna četvrta mesta u super-džiju na Zimskim olimpijskim igrama, Gut-Behrami je do svog prvog olimpijskog zlata stigla rezultatom 1:13,51 minuta.

Ova 30-godišnja skijašica u svojoj kolekciji ima i dve bronzane medalje – u spustu iz Sočija i veleslalomu koju je osvojila u ponedeljak.

Srebrnu medalju osvojila je Austrijanka Mirjam Puhner sa 0,22 sekunde zaostatka za pobednicom, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Mišel Gizin iz Švajcarske koja je od zemljakinje bila sporija za 0,30 sekundi.

Američka skijašica Mikeale Šifrin je, za razliku od prethodne dve trke u Pekingu, završila superveleslaom ali je bila tek deveta.