Johanes Tines Bo osvojio četvrto olimpijsko zlato u Pekingu

johanes tines bo, skijanje, zoi peking

Norveški biatlonac Johanes Tines Bo osvojio je danas zlatnu medalju u masovnom startu na 15 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Bo je ostvario vreme 38:14,4 minuta, uz četiri promašaja na gađanju, a ovo mu je četvrta zlatna medalja na Igrama u Pekingu.

On je prethodno pobedio u sprintu na 10 kilometara, te u muškoj i mešovitoj štafeti. U individualnoj trci na 20 kilometara je došao do bronze.

Do srebra je danas stigao Šveđanin Martin Ponsiluoma, koji je za pobednikom zaostao 40,3 sekunde, dok je bronza pripala još jednom Norvežaninu Vetle Šostad Kristiansenu, koji je od sunarodnika bio sporiji 1:12,5 minuta.

Francuz Kanten Fijon Maje, koji je u Pekingu osvojio pet olimpijskih medalja, trku je završio na četvrtom mestu (1:25,6).

Ovo je bilo poslednje takmičenje u biatlonu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.