Šahisti pančevačkog kluba "Aljehin" prvaci Juniorske lige Vojvodine

sah klub aljehin, juniorska liga vojvodine

Pančevačkom šah klubu "Aljehin" 2021. godina je definitivno bila najuspešnija godina do sada. Osvojili  su Juniorsku ligu Vojvodine i tako postali najbolji kadetski klub u Vojvodini.

Ekipa pančevačkog šah kluba "Aljehin" koju su predstavljali Novković Vuk, Mijušković Mateja, Opačić Aleksa, Kanački Vuk, Amidžić Milica i Dobričsn Andrej je sa 17 bodova osvojila prvo mesto.

"Ovaj pehar sa ponosom dodajemo na medalje koje smo ove godine osvojili na prvenstvima Vojvodine, države, Evrope i drugim međunarodnim i domaćim takmičenjima", saopšteno je iz ŠK "Aljehin".

Druga ekipa kluba koja je do poslednjeg kola igrala za medalju, a koju su predstavljali Marsenić Stefan, Paser Mihailo, Stamenković Petar, Kanački Aljoša, Belić Kozić Stefan, Jocić Nina, Petronijević Luka i Stošić Jana u ukupnom plasmanu osvojila je četvrto mesto.

Poslednja tri kola lige odigrana su u Pančevu u organizaciji Šahovskog saveza Vojvodine i Šahovskog saveza Pančeva, šah kluba Svetozar Gligorić, šah kluba "Aljehin" i poljoprivredne škole "Josif Pančić".