Šifrin slavila u slalomu u Zemeringu i ostvarila 80. pobedu u Svetskom kupu

mikaela sifrin, slalom

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobedila je večeras u slalomskoj trci Svetskog kupa u austrijskom Zemeringu.

Šifrin je do 80. pobede u Svetskom kupu i 50. u slalomu došla vremenom 1:43,26 minuta.

Ona je u prethodna dva dana slavila u dve veleslalomske trke u Zemeringu. Posle novog trijumfa pribiližila se sunarodnici Lindzi Von na samo dve pobede, dok je rekorder po broju pobeda u Svetskom kupu legendarni švedski skijaš Ingemar Stenmark, koji je slavio 86 puta.

Drugo mesto je zauzela Amerikanka Pola Molcan, koja je za Šifrin zaostala 0,29 sekundi, a do trećeg mesta je došla nemačka skijašica Lena Dir sa 0,34 sekunde zaostatka za pobednicom.

Šifrin je vodeća u generalnom poretku slaloma sa 425 bodova, druga je Švajcarkinja Vendi Holdener sa 370, dok je treća Slovakinja Petra Vlhova sa 280 bodova.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa Šifrin vodi sa 875 bodova, na drugo mesto se popela Vlhova sa 506, a na treće je pala Italijanka Sofija Godja sa 470 bodova.

Skijašice će takmičenje u Svetskom kupu nastaviti 4. januara slalomom na zagrebačkom Sljemenu.