Streljaštvo: Medalje za pančevačke strelce na Prvenstvu Vojvodine

sd pancevo 1813, streljastvo, sport, prvenstvo vojvodine u novom sadu, prvenstvo vojvodine

U Novom Sadu, proteklog vikenda, održano je Prvenstvo Vojvodine malokalibarskim oružjem po A programu na kojem je nastupilo šest takmičara Streljacke družine Pančevo 1813.

Aleksa Rakonjac je osvojio srebrnu medalju u konkurenciji seniora u trostavu 3 x 40 Mk puškom sa 1129 krugova a sa 1113 je bio četvrti junior, i bronzanu medalju u ležećem stavu 60 metaka sa 599,9 krugova takođe u konkurenciji seniora. Teodora Kondić je četvrta juniorka sa 1092 kruga u trostavu 3 x 40 metaka mk puškom, dok je Iva Rakonjac šesta sa 1061 krugom.

Ekipa Streljačke družine Pančevo 1813 malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora je bila jedina kompletna i time prva u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

198254959 4124423420926843 8556036435238398029 n

Velimir Ninković je osvojio zlatnu medalju sa 459 krugova u konkurenciji juniora, Stefan Kešišjan je osvojio srebrnu medalju sa 459, a Marko Ninković je osvojio bronzanu medalju sa 410 krugova. Stefan Kešišjan je četvrti senior sa 485, Velimir Ninković je peti sa 471,a Marko Ninković je šesti senior sa 467 krugova.

Svi su se plasirali za Prvenstvo Srbije u konkurenciji juniora i seniora, koja se održavaju posebno, takođe u Novom Sadu.