Zlato za Hektor u veleslalomu, Šifrin pala u prvoj vožnji

sara hektor, zoi peking, sifrin, veleslalom

Švedska skijašica Sara Hektor osvojila je danas zlatnu medalju u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Ova 29-godišnja skijašica je do svog prvog pojedinačnog zlata na velikim takmičenjima stigla vremenom 1:55,69 minuta.

Italijanka Federika Brinjone bila je sporija za 0,28 sekundi pa je tako dodala srebrnu medalju onoj bronzanoj koju je osvojila pre četiri godine u Pjongačngu.

Na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela se, kao i na prošlim Igrama, Lara Gut Behrami iz Švajcarske koja je za pobednicom zaostala za 0,72 sekunde.

Šampionka sa Zimskih olimpijskih igara iz Pjongčanga, Amerikanka Mikaela Šifrin je ostala bez plasmana pošto je tokom prve vožnje izgubila kontrolu i pala.

„Ogromno razočaranje, a o medalji i da ne govorim. Dan se završio pre nego što je i počeo“, rekla je Šifrin.

Drugu vožnju obeležio je pad Amerikanke Nine 0’Brajan, nakon čega je trka bila privremeno zaustavljena dok se njoj ukazivala pomoć.