Zlato za kajakašicu Bedeč u malom maratonu

kajakasica bedec, kristina  bedec

Kajakašica Srbije Kristina Bedeč osvojila je zlatnu medalju na šampionatu Evrope u maratonu, koji se održava u Moskvi.

Kako je saopštio Kajakaški savez Srbije, Bedeč je osvojila zlatnu medalju u trci na 3600 metara, konkurenciji sedam takmički, u takozvanom “malom maratonu”, odnosno u kratkoj trci u kojoj se veslaju tri mala kruga, dok se čamac prenosi dva put, a kroz cilj je prošla za 15 minuta i 20.80 sekundi.

Srebro i bronzu osvojile su takmičarke iz Mađarske, druga je kroz cilj prošla Vanda Kisli (15:21.44), dok je treća bila Zofija Čelaj (15:22.24).

Kristinu Bedeč na prvenstvu u Moskvi očekuje još i finale u maratonskoj trci na 25.9 kilometara.

Veslaće se sedam velikih i jedan mali krug, dok će se čamac prenositi šest puta, trka se vesla u sutra od 14 sati.