Crvena zvezda u Beogradu pobedila Baskoniju

crvena zvezda, baskonija, kosarka, evroliga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Baskoniju sa 86:83 (13:26, 28:15, 14:15, 31:27), u 28. kolu Evrolige.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Luka Mitrović sa 18, Nejt Volters sa 17, Ostin Holins sa 12 i Nikola Kalinić sa 11 poena.

Kod Baskonije su se izdvojili Simone Fontekio sa 19 i Vejd Boldvin sa 18 poena.

Zvezda je loše otvorila meč, prvenstveno u fazi odbrane, dozvolivši španskoj ekipi da postigne 26 poena u prvoj deonici i stigne do dvocifrene prednosti.

U drugoj četvrtini, Zvezda je zaigrala mnogo agresivnije. Uz odličnu odbranu i dobra rešenja u napadu crveno-beli su uspeli da se u potpunosti vrate u meč, i na poluvreme odu sa nerešenim rezultatom1:41.

Zvezda je drugo poluvreme otvorila serijom od 9:0, ali je dozvolila Baskoniji da se brzo vrati u meč, i da u poslednju deonicu uđe sa poenom prednosti.

U četvrtoj četvrtini crveno-beli su odlično odigrali u napadu, uspeli da iskontolišu rezultat, i stignu do pobede.

Zvezda je zabeležila devet pobeda i 12 poraza i zauzima deveto mesto na tabeli. Baskonija je 12. sa skorom od sedam pobeda i 15 poraza.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Real Madrid, dok će Baskonija ugostiti Efes.