Dončić vodio Dalas do pobede nad Golden stejtom, pobede Niksa i Klipersa u NBA ligi

kosarka, nba, dalas, golden stejt

Košarkaši Dalasa pobedili su prošle noći na svom terenu ekipu Golden stejta sa 116:113, i tako su prekinuli niz od četiri uzastopna poraza.

Dalas je u prvoj četvrtini u nekoliko navrata vodio sa plus 17, da bi Golden stejt do kraja poluvremena uspeo da se vrati i ode na odmor sa jednim poenom zaostatka (55:54).

Tokom cele trećine četvrtine u vodjstvu je bio domaći tim, dok je poslednja deonica donela neizvesnu završnicu.

Gosti su trojkom Stefena Karija poveli sa 110:108 u finišu meča, a zatim sledi serija Dalasa od 5:0, koja je počela preciznim šutem sa distance Tima Hardaveja 1:49 minuta pre kraja.

Dalas do kraja nije ispustio prednost i aktuelnim šampionima je naneo drugi poraz u poslednjih sedam mečeva.

Luka Dončić je ostvario 51. tripl-dabl u karijeri sa 41 poenom i po 12 skokova i asistencija, Hardavej je u pobedi Dalasa dodao 22 poena, dok je Džoš Grin upisao 13 poena.

Kari je u poraženoj ekipi postigao 32 poena, uz po pet skokova i asistencija, Džonatan Kuminga je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 10 skokova, a Drejmond Grin je zabeležio 12 poena.

Dalas je deveti na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 10/10, dok je Golden stejt na 10. mestu sa polovičnim učinkom posle 22 utakmice.

Njujork Niksi su na gostovanju savladali Detroit sa 140:110.

Pitanje pobednika rešili su trećoj četvrtini, a taj deo igre završili su vodjstvom 108:77.

Do pobede ih je vodio Džulijus Rendl, koji je na svoj 28. rodjendan ostvario rekord sezone sa 36 poena, a upisao je i sedam skokova i pet asistencija.

Po 16 poena su u gostujućem timu dodali Ar Džej Baret, Kventin Grajms i Džejlen Branson.

Ajzea Stjuart je bio najefikasniji u Detroitu sa 19 poena, hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je upisao 13 poena, a jednom postignutom trojkom izjednačio se na 64. mestu sa Mukijem Blejlokom (1.283) na listi najboljih trojkaša u NBA ligi.

Isti učinak kao i hrvatski igrač imao je Marvin Bagli, koji je zabeležio i sedam skokova.

Niksi su na 11. mestu Istočne konferencije sa 10 pobeda i 11 poraza, dok je Detroit na poslednjem 15. mestu sa pet pobeda iz 23 utakmice.

Los Andjeles klipersi su na gostovanju bili bolji od Portlanda sa 118:112.

U poslednju deonicu Portland je ušao sa 13 poena prednosti (95:82), ali su gosti četvrtu četvrtinu rešili u svoju korist sa 36:17.

Norman Pauel je za Kliperse postigao 32 poena (22 poena u poslednjoj četvrtini), Redži Džekson je zabeležio dabl-dabl sa 24 poena i 12 asistencija, Robert Kovington je dodao 15 poena, dok je do dabl-dabla došao i hrvatski igrač Ivica Zubac sa 12 poena i 13 skokova.

Anferni Simons je u domaćem timu zabeležio 37 poena, Džeremi Grant je upisao 32, a bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić je došao do dabl-dabl učinka sa 13 poena i 10 skokova, a upisao je i sedam dodavanja.

Klipersi su peti na tabeli Zapada sa 13 pobeda i devet poraza, a Portland zauzima sedmo mesto sa skorom 11/10.