Jokić igrač odluke u pobedi nad Minesotom

nikola jokic, minesota, nba, kosarka

Košarkaši Denvera pobedili su Minesotu na gostovanju sa 93:91 u dramatičnoj završnici, kada su Vil Barton i Nikola Jokić blokadama pod košem u poslednjim sekundama onemogućili izjednačenje.

Jokić je ostvario dabl-dabl učinak sa 26 koševa i 19 skokova, uz sedam asistencija.

Srpski centar mogao je da bude tragičar, jer mu je u poslednjem napadu Denvera izbijena lopta osam sekundi pre kraja, pa su košarkaši Minesote imali kontru.

Međutim, pod košem Denvera prvo je Barton blokirao pokušaj za koš, ali lopta je opet došla u ruke domaćina za novi pokušaj koji je u poslednjoj sekundi sprečio upravo Jokić.

Bjelici pobeda u "srpskom derbiju", Bogdanović 13 poena

Košarkaši Golden Stejta savladali su Oklahomu sa 103:82 u "srpskom derbiju" u NBA ligi.

U pobedničkom timu Nemanja Bjelica upisao je šest poena, uz osam skokova i tri asistencije, za 20 minuta na parketu, dok je Aleksej Pokuševski postigao sedam poena za Oklahomu i imao devet skokova, za 19 minuta.

Atlanta je poražena od Filadelfije sa 122:94, uz 13 poena Bogdana Bogdanovića.

Srpski reprezentativac za 29 minuta imao je i četiri skoka, jednu asistenciju i dve ukradene lopte.