Košarkaši Crvene zvezde pobedili Fenerbahče u Evroligi

kk crvena zvezda, fenerbahce, kosarka, evroliga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Fenerbahče sa 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9), u zaostalom meču 19. kola Evrolige.

Crvena zvezda je bolje ušla i u prvu i u drugu deonicu, i došla do prednosti od sedam poena na startu prve četvrtine, odnosno 10 na startu druge. U oba navrata, gosti su uspevali da se vrate u meč, i na poluvreme odu sa četiri poena zaostatka 41:37.

U trećoj četvrtini, Fenerbahče je bolje odigrao u fazi napada i uspeo da anulira prednost Zvezde sa poluvremena, i da sa pola koša prednosti uđe u poslednju četvrtinu. U četvrtoj deonici Zvezda je odlično odigrala u fazi odbrane. Uspela da svede Fenerbahče na svega devet postignutih poena, i zasluženo stigne do pobede.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su Nikola Kalinić sa 11 i Dejan Davidovac, Luka Mitrović i Ognjen Dobrić sa po devet poena.

Kod Fenerbahčea bolji od ostalih bili su Danilo Bartel sa 15 i srpski reprezentativac Marko Gudurić sa 14 poena.

Zvezda je sa skorom od 10 pobeda i 15 poraza na 13. mestu na tabeli, a Fenerbahče je 10. sa po 12 pobeda i poraza.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Baskoniju, dok će Fenerbahče gostovati Efesu.