Košarkaši Srbije i Belgije nastavljaju meč večeras u 19 sati

košarkaši, košarkaška reprezentacija, orlovi

Međunarodna košarkaška federacija (FIBA) saopštila je da će prekinuta utakmica evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Srbije i Belgije biti nastavljena večeras u 19 sati u Nišu.

Utakmica je sinoć prekinuta posle samo dva minuta igre pri rezultatu 6:3 za goste zbog nestanka struje.

Organizatori su pokušali da reše problem, nekoliko puta se činilo da su blizu, potom su "restartovali" ceo sistem, ali je posle tačno sat pauze doneta odluka da se meč odloži za danas.

"Meč evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Srbije i Belgije, koji je održan 3. jula u Nišu, prekinut je zbog tehničkih problema vezanih za rasvetu u dvorani. Utakmica će biti nastavljena 4. jula od 19 časova sa preostalih 7 minuta i 54 sekunde na satu u prvoj četvrtini i rezultatom 6:3 za Belgiju", saopšteno je na zvaničnom Tviter nalogu FIBA.

Međutim, prema nezvaničnim informacijama koje je sinoć preneo Sport klub, Belgijanci ne žele da igraju danas, što bi značilo da bi meč mogao da bude registrovan 20:0 u korist Srbije.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600