Košarkašice Srbije u dramatičnoj utakmici srušile Belgiju i ušle u finale Evropskog prvenstva

kosarkasice srbije

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Belgije sa 74:73 u polufinalu Evropskog prvenstva. "Lavice" će se za zlato boriti protiv Francuske, a taj meč na programu je u nedelju od 21.00.

Srbija ima zagarantovanu medalju na EP, pošto je nakon neverovatne utakmice savladala Belgiju u polufinalu EP.

Čeličnim živcima, ogromnom borbom i uz malu dozu sreće, Srbija je u dramatičnoj završnici došla do pobede.

Naša selekcija je na najbolji mogući način otvorila meč, raspoloženo i koncentrisano u oba pravca.

Belgijanke su postigle prve poene na meču, ali je onda usledila serija Srbije 11:0, da bi ubrzo izabranice Marine Maljković stekle maksimalnih 11 poena prednosti.

Ipak, Belgijanke su pronašle ritam u šutu sa distance, pa su do kraja prve četvrtine smanjile razliku na šest poena.

U drugoj četvrtini usledio je potpuno drugačiji odnos snaga i preokret.

Srbija se dosta mučila da postigne koš, ušla u kontra-ritam i imala prazan hod, što je Belgija znala da kazni.

Korak po korak, prednost Srbije se topila, Belgija bila u naletu, te prvo došla do izjednačenja, a potom i vođstva.

Nakon 20 minuta košarke, Belgija je stekla četiri poena prednosti i vođstvo odnela na pauzu za poluvreme - 36:32.

Iako je Belgija dužim delom treće deonice održavala prednost, izabranice Marine Maljković su velikim trudom došle do dominacije u skoku, pogotovo ofanzivnom, što je omogućilo nešto lakše poene i hvatanje priključka.

Prvim poenima u poslednjoj četvrtini, Srbija je povratila prednost - 56:55.

Završnih deset minuta susreta donelo je najveće uzbuđenje.

Gledala se rezultatska klackalica u Valensiji, obe ekipe su dolazile do minimalnog vođstva, ali se niko nije osetnije odlepio.

Srbija je uspela da poveže nekoliko dobrih odbrana, a potom i lakših poena u poslednja dva minuta i tako stekla prednost od dva poseda.

Ušlo se u "penal završnicu", u kojoj je naša selekcija imala više koncentracije i mirnoće, te povela sa 74:70.

Usledio je šok u poslednjih nekoliko sekundi, pošto je Belgija prvo pogodila trojku, a onda u poslednjoj sekundi oduzela loptu i imala šut za pobedu.

Belgija je pogodila, ali srećom po Srbiju, lopta je ostala na ruci pri isteku vremena, pa se pogodak Belgijanki nije priznao.

Srbija je plasmanom u finale obezbedila bar srebrnu medalju, a do zlatne će pokušati da dođe u duelu protiv Francuske.

Taj meč na programu je u nedelju od 21.00 čas.