Milvoki pobedio Golden stejt, Boston posle produžetka savladao Lejkerse

golden stejt, boston, milvoki, kosarka

Košarkaši Milvokija pobedili su prošle noći na svom terenu ekipu Golden stejta sa 128:111, i tako su ostvarili peti trijumf u poslednjih šest utakmica NBA lige.

Domaća ekipa je na poluvremenu vodila sa 64:52, a već početkom treće četvrtine prave seriju 8:2 i odlaze na plus 18 (72:54).

Do kraja duela Milvoki nije imao većih problema, pa je Golden stejtu naneo 12 poraz na gostovanju od ukupno 14 utakmica na strani.

Janis Adetokunbo je ostvario dabl-dabl učinak za Milvoki sa 30 poena i 12 skokova, Bobi Portis je takodje došao do dabl-dabla sa 25 poena i 11 uhvaćenih lopti, dok je Kris Midlton dodao 20 poena.

Stefen Kari je bio najefikasniji u gostujućem timu sa 20 poena, uz šest skokova, poen manje je upisao Džonatan Kuminga, a Džordan Pul je postigao 18 poena.

Milvoki je na drugom mestu Istočne konferencije sa 20 pobeda i sedam poraza, dok su aktuelni šampioni na 10. mestu Zapadne konferencije sa polovičnim učinkom posle 28 utakmica.

Boston je posle produžetka na gostovanju bio bolji od Los Andjeles lejkersa sa 122:118.

Gosti su tokom treće četvrtine vodili sa 79:59, da bi zatim usledio preokret i vodjstvo Lejkersa u poslednjoj deonici 106:93.

Boston je uspeo da se vrati u meč i izbori produžetak (110:110), a zatim su Lejkersima naneli četvrti poraz u poslednjih pet mečeva.

Džejson Tejtum je predvodio Boston sa 44 poena, uz devet skokova i šest asistencija, Džejlen Braun je zabeležio dabl-dabl sa 25 poena i 15 skokova, dok je Markus Smart postigao 18 poena.

U redovima Lejkersa dabl-dabl učinak je ostvario Entoni Dejvis sa 37 poena i 12 skokova, Lebron Džejms je dodao 33 poena, uz po devet skokova i asistencija, a dabl-dabl je upisao i Rasel Vestbruk sa 20 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Boston je vodeći na tabeli Istoka sa 22 pobede i sedam poraza, a Lejkersi zauzimaju 12. mesto na Zapadu sa 11 pobeda iz 27 utakmica.

Hjuston je na svom terenu savladao Finiks sa 111:97, i tako je timu iz Arizone naneo peti vezani poraz.

Džejlen Grin je bio najefikasniji u domaćem timu sa 26 poena, Kevin Porter džunior je postigao 18, a Džabari Smit džunior 14 poena, dok je dabl-dabl ostvario turski igrač Alperen Šengun sa 10 poena i 16 skokova.

Za Hjuston odlukom trenera nije igrao srpski košarkaš Boban Marjanović.

U ekipi Finiksa bolji od ostalih je bio Mikal Bridžis sa 18 poena, dok je Kris Pol upisao 16 poena, uz sedam asistencija i šest skokova.

Filadelfija je na svom terenu pobedila Sakramento sa 123:103, a do trećeg uzastopnog trijumfa ih je vodio Džoel Embid sa 31 poenom.

Juta je u Solt Lejk Sitiju savladala Nju Orleans sa 121:100, i tako prekinula niz od sedam vezanih pobeda Nju Orleansa.