Partizan pobedio Budućnost u ABA ligi

kk partizan, kk buducnost, aba liga

Košarkaši Partizana pobedili su kao domaćini Budućnost sa 75:66 (20:13, 21:17, 12:18, 22:18), u devetom kolu regionalne ABA lige.

Partizan je prvo poluvreme završio sa dvocifrenom prednošću (41:30) zahvaljući boljem skoku i raspoloženom Alenu Smailagiću koji je postigao 14 poena.

U trećoj četvrtini, Budućnost je uspela da se vrati u meč i pridje na dva poena zaostatka. Potpuni preokret nije dozvolio Gregor Glas koji je pogodio dve trojke i uspeo da zadrži Partizan u prednosti (53:48).

U četvrtoj deonici, Budućnost je imala dva puta napad za vodjstvo ali Partizan je uspeo da se odbrani i serijom lakih poena, nakon odlične odbrane i nekoliko presečenih lopti Alekse Avramovića, stigne do nove dvocifrene prednosti i reši meč u svoju korist.

Najbolji kod Partizana bili su Alen Smailagić sa 20 poena i sedam skokova i Aleksa Avramović sa 17 poena, pet asistencija i šest ukradenih lopti. Pratili su ih Gregor Glas sa 12 i Zek Ledej sa poenom manje.

Kod Budućnosti su se izdvojili Di Džej Sili sa 21 i Džastin Kobs sa 16 poena.

Partizan je zabeležio osam pobeda i jedan poraz, a Budućnost je upisala šest pobeda i tri poraza.

U sledećem kolu, Partizan će gostovati Igokei, dok će Budućnost dočekati Studentski centar.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600