Partizan poražen od Huventuda u Badaloni

partizan, huventud, kosarka, evrokup

Košarkaši Partizana izgubili su u Badaloni od Huventuda sa 84:92 (27:16, 15:25, 17:28, 25:23), u utakmici 12. kola Grupe A Evrokupa.

Crno-beli su drugi na tabeli sa osam pobeda i četiri poraza, ali sada imaju dve pobede manje i lošiji medjusobni skor sa Huventudom koji je lider Grupe A.

Najefikasniji u Partizanu na ovom meču bio je Matijas Lesor sa 20 poena, poen manje je ubacio Kevin Panter, Zek Ledej je postigao 15, a Alen Smailagić devet poena.

Huventud je do pobede vodio Derek Vilis sa 19 poena, 15 je dodao Pau Ribas, po 13 su postigli Brendon Pol i Giljem Vives, dok je Simon Birgander utakmicu završio sa 12 poena.

Partizan je sjajno počeo meč, pa je posle zakucavanja Lesora na dva i po minuta pre kraja prve deonice stigao i do dvocifrene prednosti (20:9). Crno-beli su na kraju tog dela igre imali prednost od 27:16, a na početku druge četvrtine i plus 15 (31:16).

Medjutim, Huventud je agresivnom igrom na ivici faula smanjivao razliku i uspeo je da minut i po pre velikog odmora poenima Vilisa i povede prvi put na meču – 39:38. Izabranici Željka Obradovića su do kraja, ipak, uspeli da vrate prednost na svoju stranu, pa su u drugo poluvreme ušli sa 42:41.

Posle trojke Dangubića imali su crno-beli pet poena prednosti, ali je Huventud vrlo brzo odgovorio sa tri vezane trojke posle čega je stigao do 53:49.

Tim iz Badolone je u finišu treće deonice poveo sa 67:57, posle čega je došlo i do čarki na terenu zbog čega su sudije podelile po dve tehničke i nesportske lične greške na obe strane.

Huventud je u poslednju četvrtinu ušao sa deset poena prednosti (69:59), da bi posle dve vezane trojke Pola stigao do plus 13, a posle dve vezane trojke Vivasa praktično stavio tačku na ovaj meč tri minuta pre kraja (87:75).

Košarkaši Partizana će u narednom kolu Evrokupa dočekati Andoru, dok će Huventud gostovati Turk Telekomu.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600