Partizan savladao Zvezdu u ABA ligi

kosarka, kk partizan, crvena zvezda, aba liga

Košarkaši Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Crvene zvezde sa 98:84 (28:21, 12:13, 24:29, 34:21), u meču 21. kola ABA lige.

Najbolji učinak u pobedničkom timu imao je Aleksa Avramović sa 33 poena i šest asistencija, Kevin Panter je postigao 22 poena, uz pet skokova, dok je Matijas Lesor dodao 15 poena, uz sedam skokova.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Dejan Davidovac i Ostin Holins sa po 17 poena. Davidovac je upisao i 10 skokova, a Nejt Volters je postigao 10 poena, uz četiri dodavanja.

Ovo je Partizanu bila prva ovosezonska pobeda nad „večitim“ rivalom, pošto su prethodna dva puta slavili crveno-beli.

Prvi duel u ABA ligi Zvezda je dobila rezultatom 71:56.

Oba tima smenjivala su se u vodjstvu na početku utakmice, a u završnici prve deonice do osetnije prednosti dolazi Partizan (28:21).

Tokom cele druge četvrtine crno-beli su bili u prednosti, uz vodjstvo od 33:21. Ipak do kraja prvog poluvremena Zvezda je uspela da smanji rezultat na šest poena razlike.

I treća deonica protekla je u vodjstvu domaćeg tima, ali je Zvezda u finišu serijom 15:3 prišla na samo poen razlike.

Poslednji deo igre počeo je trojkom Nikole Ivanovića, a tim pogotkom crveno-beli su došli do prve prednosti, nakon prve četvrtine (64:66).

U nastavku je Partizan napravio seriju 9:0 i do kraja meča je povećavao prednost.

Partizan je sada vodeći na tabeli ABA lige sa 17 pobeda i tri poraza, ali ima utakmicu više od gradskog rivala, koji na drugom mestu ima skor 17/2.

Crno-beli će u sledećem kolu gostovati Budućnosti u Podgorici, a Zvezda će dočekati Studentski centar.