Zvezda i dalje sanja Top 8, crveno-beli srušili Makabi!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u "Štark areni" ekipu Makabija sa 92:76 u okviru 28. kola Evrolige.

Crvena zvezda se u "Štark areni" revanširala Makabiju za poraz u Izraelu nakon produžetka u prvom susretu ova dva tima ove sezone u Evroligi.

Crveno-beli odigrali su možda i najbolji napadački meč čitave sezone i na taj način savladali takođe napadački dobru ekipu.

Oko sedam hiljda gledalaca uživalo je u odličnoj košarkaškoj predstavi, protiv ekipe koja se nalazi pri vrhu tabele. Za razliku od prethodnih mečeva u elitnom takmičenju, srpski predstavnik dobro je ušao u utakmicu, pogotovo napadački i rano stekao osetniju razliku.

Nezaustavljiv je bio Bili Beron u prve dve, a pogotovo u prvoj četvrtini. Amerikanac je ubacio 14 poena u prvoj deonici, a 19 za poluvreme, uz samo jedan promašaj iz igre.

Uporni Izreaelci uspevali su da naprave nekoliko naleta i tako se održe rezultatski u utakmici. U trećoj četvrtini, Beronu su se na listi strelaca pridružili Štimac i Panter, za koje gosti nisu imali odgovora.

U finišu treće deonice Zvezda je stekla maksimalna 23 poena prednosti, što je do kraja susreta bez većih problema odbranila.

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Beron i Panter sa po 22 poena, dok su Štimac i Gist postigli po 12 poena, Štimac je imao i 12 skokova.

U redovima gostiju istakli su se Dorsi sa 19 i Vilbekin sa 11 poena.

Srpski predstavnik u Evroligi je upisao 11. pobedu u 28 utakmica i trenutno zauzima 14. poziciju na tabeli. Makabi je ostao na cifri od 19. pobeda i petom mestu.

Zvezda pobedom ostaje u trci za plej-of, sa dve pobede manje od osmoplasiranog Fenerbahčea, dok Makabi nakon impresivne pobede nad Efesom, posustaje u trci za prva tri mesta na tabeli.