Odbojkaši Srbije bolji od Nemačke na početku trećeg vikenda Lige nacija

odbojkaska reprezentacija srbije, liga nacija rimini

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Riminiju Nemačku sa 3:1 u setovima u okviru prvog kola trećeg vikenda u Ligi nacija.

Reprezentacija Srbije lošije je otvorila meč pa je u prvom setu nadigrana rezultatom 19:25.

U nastavku meča Srbija je podigla nivo igre te je naradne tri seta dobila sa (25:22, 25:18, 25:15) i na taj način ostvarila svoju petu pobedu u dosadašnjem toku Lige nacija.

Najefikasniji u našem timu bili su Dražen Luburić i Pavle Perić sa po 15 poena, dok je Uroš Kovačević postigao 11 poena.

U ekipi Nemačke Lajnus Veber bio je najefikasniji sa 15 poena, a Ruben Šet dodao je 13.

Posle sedam utakmica Srbija ima pet pobeda i dva poraza, a Nemačka ima tri pobede i četiri poraza.

Svoj naredni meč Srbija će igrati sutra oko 10 časova protiv reprezentacije Irana, dok će Nemačka od 16 časova igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država.