Kostadinović presudio Radničkom sekund pre kraja

rk dinamo , arkus liga

Rukometaši Dinama u 9. kolu Superlige za prvaka u gostima su pobedili kragujevaćki Radnički 28:27.

Ekipa Dinama prekinula je seriju od četiri uzastopna poraza i sa šest bodova na deobi petog mesta izjednačila sa Dubočicom iz Leskovca, dok su Kragujevčani ostali na začelju sa tri osvojena boda.

Dinamu je pobedu obezbedio Miloš Kostadinović pogotkom iz sedmerca sekund pre kraja utakmice.

Radnički je posle prvog poluvremena imao tri gola prednosti (15:12), u 40. minutu bilo je 20:16, ali je finiš pripao gostima.

Pančevci su u 55. minutu zjednačili na 25:25, a uzbudljiv duel odlučen je sekund pre kraja šestim golom Kostadinovića.

U pobedničkom timu efikasniji od njega bio je samo Danilo Radović sa deset pogodaka, dok je Marko Ivančević zabeležio četiri.

U domaćoj ekipi istakli su se Stefan Stanojev sa osam i Nemanja Vuković i Ilija Bogdanović sa po četiri gola, kao i golman Janko Gemaljević koji je imao 12 odbrana.

Vojvodina je lider Superlige za prvaka sa 18 bodova, Partizan ima 13, Metaloplastika 12, Železničar 10, Dubočica i Dinamo po 6, Rudar 4 i Radnički 3.