Mladi rukometaši Srbije osvojili bronzu na EP

rukomet, rukometna reprezentacija srbije

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina, pošto je danas u meču za treće mesto u Portugaliji pobedila Švedsku 30:26 (17:12).

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Miloš Kos sa osam golova, dok su Mateja Dodić i Luka Rogan postigli po pet. Golman Marko Mrdović je imao devet odbrana.

U selekciji Švedske najefikasniji je bio Johan Erikson, koji je postigao šest golova, dok je Kasper Palmar dodao pet.

Švedska je povela 1:0, a onda su naši rukometaši preuzeli inicijativu. Prednost Srbije je rasla iz minuta u minut, a tri puta je iznosila po osam golova (13:5, 14:4 i 15:7). Mladi rukometaši Srbije su prvih 30 minuta rešili u svoju korist rezultatom 17:12.

Švedska je u 35. minuta prišla našem timu na minus dva (18:16). Srpski rukometaši su u 41. minutu vratili prednost od četiri gola (22:18). Srbija je potom održavana prednost, a na golu je briljirao Marko Mrdović. U 51. minutu bilo je 27:22 za naš tim. Naša selekcija je do kraja meča održala visoko vođstvo i zasluženo je osvojila bronzanu medalju.

U finalu EP će igrati selekcije Portugalije i Španije.