Voša nezadrživo grabi ka tituli, Partizan slavio u Leskovcu

rukomet, dinamo, arkus liga

Rukometaši Vojvodine, Partizana i Rudara ostvarili su pobede u mečevima 6. kola plej-ofa za šampiona Srbije.

Novosađani, koji brane titulu, slavili su na gostovanju Dinamu u Pančevu rezultatom 28:23 (13:12) i tako napravili još jedan značajan korak u borbi za pehar.

„Lale“ su zadržale maksimalan učinak najviše zahvaljujući Darku Milenkoviću, strelcu sedam golova (7/7), i Jovici Nikoliću koji je upisao pogodak manje. U domaćem timu Milan Golubović je imao sedam, a Marko Perović šest golova.

Partizan je pobedio Dubočicu na teškom gostovanju u Leskovcu 31:30 (12:14).

Domaći su posle 30 minuta imali dva gola prednosti, Dubočica je vodila 28:27 na šest minuta pre kraja, ali je finiš pripao Beograđanima koji su preokrenuli serijom 4:1.

Najbolji su bili Uroš Kojadinović sa deset (10/11) i Nemanja Živković sa devet pogodaka (9/10), a efikasniji od raspoloženog Partizanovog tandema bio je nepogrešivi igrač Leskovčana Andrija Atanasković sa 12 golova (12/12).

Ekipa iz Humske je treća sa osam bodova, a Dubočica šesta sa četiri.

Radnički je u Kragujevcu bio siguran protiv Rudara 32:26 (19:12), a čak 13 igrača domaćeg tima upisalo se u strelce.

Bogdan utvić je bio zabeležio šest golova, Veljko Davidović pet, a Miloš Barudžić četiri. U timu iz Kostolca istakli su se Nenad Nedeljković sa deset i Boško Stanisavljević sa sedam pogodaka.

Radnički je drugi sa devet bodova, a Rudar na deobi poslednje pozicije sa bodom.

U plej-ofu za opstanak Obilić je u Nišu savladao odavno otpisani Železničar 22:28 (20:11).

Beograđani su pretposlednji sa sedam bodova, a Nišlije nemaju ni bod.