Danilovićeva u drugom kolu Ju-Es opena, Stojanovićeva, Krajinović i Kecmanović zaustavljeni

us open, olga danilovic, nina stojanovic, filip krajinovic, kecmanovic, tenis

Olga Danilović savladala je Ališu Parks sa 2:0 (6:3, 7:5) i plasirala se u drugo kolo Ju-Es opena, gde će joj protivnica biti bolja iz duela između Naomi Osake i Marije Buzkove. Ivana Joraović ubedljivo poražena od Kolumbijke Osorio Serano (6:2, 6:2).

Posle uspešnog nastupa u kvlaifikacijama za Ju-Es open, Olga Danilović nastavila je sa odličnim partijama i u glavnom žrebu, pošto je u prvom kolu savladala Amerikanku Alušu Parks 6:3, 7:5.

Mlada srpska teniserka odigrala je odličan prvi set, koji je rešila u svoju korist, uz dva oduzeta servisa protivnici.

Olga je i u drugom setu nastavila u istom ritmu, povela sa 3:0, ali onda je usledio mali pad u igri, pa je Parksova došla do izjednačenja 4:4.

Ipak, Danilovićeva u finišu pravi još jedan brejk, koji joj je doneo pobedu i plasman u drugo kolo američkog grend slema.

Naredna protivnica će joj biti bolja iz duela između treće nositeljke Naomi Osake i Marije Buzkove iz Češke.

Najbolja srpska teniserka Nina Stojanović namučila je drugu igračicu na VTA rang-listi Arinu Sabalenku u Njujorku, ali je poražena. Stojanovićeva je takmičenje na Ju-Es openu završila u prvoj rundi, porazom od Sabalenke 6:4, 6:7 (7-4), 6:0.

Nina i Arina vodile su borbu skoro dva i po sata i niko nije očekivao da će srpska predstavnica tako skupo prodati kožu jer je bila potpuna autsajderka.

Nije odigrala meč još od Olimpijskih igara, ali je od početka bila konkurentna protiv jedne od najboljih u ovom trenutku.

Prvi set je tesno izgubila, ali je u drugom konstantno pretila i na kraju izjednačila odličnom predstavom u taj-brejku.

Međutim, tada se ispraznila i Beloruskinja je protutnjala kroz treći set.

Ona će u sledećem kolu igrati protiv Tamare Zidanšek, koja je u dva seta izbacila Bernardu Peru.

Drugi reket Srbije Filip Krajinović završio je takmičenje već u drugom kolu Ju-Es opena, pošto je od njega bolji bio Gvido Pelja u četiri seta. Krajinović je, ako se izuzme prvi set, odigrao veoma slabo za svoje standarde i poražen je rezultatom 6:7 (2-7), 6:3, 6:2, 6:2.

Duel Srbina i Argentinca trajao tri časa i 20 minuta od, od kojih je pun sat otišao na prvi set, koji je pripao Filipu.

Momak iz Sombora ga je rešio u svoju korist u taj-brejku, ali se potom dogodio neshvatljiv pad.

U drugom setu Pelji je bio dovoljan jedan brejk za izjednačenje, da bi u trećem i četvrtom bio još ubedljiviji i bez problema završio posao.

Filip se očigledno ne nalazi u dobroj formi jer je zabeležio peti poraz u poslednjih sedam nastupa.

Gvido će se u drugoj rundi sastati sa Amerikancem Frensisom Tijafoom, koji je u četiri seta eliminisao sunarodnika Kristofera Jubenksa – 7:6 (10-8), 5:7, 6:3, 6:4.

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u prvom kolu od francuskog tenisera Artura Rinderneka sa 3:2 u setovima. Kecmanović je propustio veliku šansu za plasman u narednu rundu, pošto je vodio sa 2:0 u setovima.

Kecmanović je poklekao nakon više od četiri sata i 20 minuta borbe protiv Francuza Rinderneka.

Delovalo je kao da će srpski teniser upisati rutinsku pobedu, pošto je osvojio prva dva seta, ali je usledio potpuni krah i preokret rivala.

Da bi meč mogao biti veoma neizvestan, nagovestio je prvi set. Nakon 12 gemova nije viđen brejk, pa je taj-brejk odlučio osvajača seta.

Kecmanović je u dodatnom delu bio bolji sa 12:10 i poveo u setovima.

Srpskom tenisru bio je dovoljan jedan brejk u drugom setu, da bi isti osvojio sa 6:3 i poveo sa 2:0 u setovima.

Očekivalo se da će Kecmanović iskoristiti momentum koji je na njegovoj strani i privesti meč kraju, ali do toga nije došlo.

Rindernek je oživeo u trećem setu, u kojem je imao brejk prednosti i vodio sa 5:3.

Miomir je uspeo da izjednači na 5:5, ali je potom izgubio servis, pa je Francuz osvojio treći set sa 7:5.

Velika borba gledala se u četvrtom setu, koji je trajao skoro sat vremena, a koji je zahvaljujući jednom brejku, pripao Rinderneku sa 6:3, pa je francuski teniser tako došao do izjednačenja od 2:2 u setovima.

Odlučujući, peti set, nije protekao na način na koji je srpski teniser želeo.

Kecmanović je odmah izgubio gem na svoj servis, a potom je Francuz potvrdio brejk i poveo sa 2:0.

Ju-Es open počeo je u ponedeljak i traje do 12. septembra, a igra se za nagradni fond od 57.500.000 dolara.