Dejvis kup: Đoković doneo izjednačenje Srbiji protiv Kazahstana u četvrtfinalu

novak djokovic, dejvis kup, tenis

Teniska reprezentacija Srbije izjednačila je večeras u Madridu na 1:1 protiv Kazahstana u četvrtfinalu Dejvis kupa, pošto je Novak Đoković pobedio Aleksandera Bublika sa 6:3, 6:4.

Prvi teniser sveta je do pobede nad 36. igračem sveta došao za sat i 18 minuta igre.

Đoković je brejk u prvom setu napravio u četvrtom gemu, da bi u osmom gemu na servis protivnika propustio pet set lopti.

Već u narednom gemu Đoković je iskoristio šestu set loptu za vođstvo od 1:0.

Srpski igrač je i u drugom setu napravio rani brejk, ovoga puta u trećem gemu. Prvu meč loptu imao je u devetom gemu na servis protivnika, a do pobede je došao u sledećem gemu.

Prethodno je Miomir Kecmanović poražen u prvom meču od Mihaila Kukuškina sa 6:7, 6:4, 6:7.

U nastavku sledi odlučujući dubl meč, za koji su prijavljeni Novak Đoković i Nikola Ćaćić, dok bi za Kazahstan trebalo da nastupaju Andrej Golubjev i Aleksandar Nedovjesov.

Pobednik večerašnjeg četvrtfinala igraće u narednoj fazi protiv Hrvatske.