Đere poražen u drugom kolu Rima

laslo djere, tenis, masters u rimu

Srpski teniser Laslo Djere nije uspeo da se plasira u osminu finala mastersa u Rimu, pošto je večeras poražen od Švajcarca Stana Vavrinke sa 1:2 po setovima 6:7, 6:3, 4:6.

Djere, 58. igrač sveta, poražen je od Švajcarca, 361. na ATP listi, nakon dva sata i 48 minuta igre.

U prvom setu, oba tenisera su držala svoj servis sve vreme. Vidjena je samo jedna brejk lopta u čitavom setu, koju nije iskoristio Švajcarac u tećem gemu. U taj-brejku je Djere imao dve set lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi, pa je taj-brejk Vavrinka osvojio rezultatom 10:8.

Vavrinka je u drugom i četvrtom gemu imao po tri brejk lopte, ali Djere je uspeo da sačuva svoj servis, i brejkom u osmom gemu stigne do izjednačenja.

U odlučujućem setu, prvi do brejka je stigao Švajcarac u trećem gemu, da bi Djere vratio brejk u šestom gemu i izjednačio na 3:3. U desetom gemu, Vavrinka je iskoristi petu brejk, set i meč loptu, i plasirao se u osminu finala.

U osmini finala, Švajcarac će se sastati sa najboljim teniserom sveta Novakom Djokovićem.