Đoković protiv Zvereva u polufinalu završnog turnira

novak djokovic, zverev, zavrsni turnir u torinu, tenis

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se danas u polufinale završnog turnira u Torinu, pošto je u trećem meču Crvene grupe pobedio Poljaka Huberta Hurkača sa 6:2, 6:4.

Zverev, treći teniser sveta, do pobede nad devetim igračem sveta došao je za sat i četiri minuta igre.

Nemački igrač je u prvom setu napravio dva brejka i iskoristio drugu set loptu, a jedini brejk u drugom setu napravio je u devetom gemu.

Zverev će sa druge pozicije ići u polufinale, gde će mu protivnik biti prvi teniser sveta Novak Đoković.

Večeras će poslednji meč u ovoj grupi odigrati drugi teniser sveta Danil Medvedev i domaći teniser Janik Siner. Ruski igrač je ranije osigurao prvu poziciju u grupi sa dve pobede.

Poslednji učesnik polufinala biće poznat posle sutrašnjeg meča između Rusa Andreja Rubljova i Norvežanina Kaspera Ruda.