Đoković uz dosta problema do trećeg kola Australijan opena

novak djokovic, tenis, sport, australijan open

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković, savladao je Amerikanca Fransisa Tijafoa sa 3:1 u setovima (6:3, 6:7, 7:6, 6:3) i plasirao se u treću rundu Australijan opena.

Novak se u narednu fazu plasirao nakon više od tri i po sata tenisa, posle jednog izgubljenog seta i dva igrana taj-brejka.

Prvi set trajao je 34 minuta, a Novak je do brejka došao u ranoj fazi, već u drugom gemu.

Amerikanac je uspeo da vrati brejk u sedmom gemu i smanji na 4:3, ali je Novak već u narednom gemu ponovo oduzeo protivniku servis i priveo prvi set kraju rezultatom 6:3.

Delovalo je da će srpski teniser steći mentalnu prednost osvajanjem prvog seta, ali je Tijafo uspeo da zaigra znatno bolje u nastavku.

U drugom setu, koji je trajao više od sat vremena, nije bilo nijednog brejka.

Obojica tenisera igrala su veoma dobro na svoj servis, te su viđene samo dve brejk lopte u čitavom setu, koje Đoković nažalost nije iskoristio.

Drugi set otišao je u taj-brejk, koji američki teniser osvaja sa 7-3.

Novak je furiozno startovao treći set, u kojem je poveo sa 3:0 i stekao se utisak da bi vrlo ubedljivo i lako mogao da povrati prednost po setovima.

Ipak, Tijafo uspeva prvo da izjednači na 3:3, potom u nastavku seta da spasi četiri brejk, a dve set lopte i ponovo izbori taj-brejk.

Ovoga puta, Novak u dodatnom delu seta uspeva da bude bolji sa 7:2 i povede sa 2:1 u setovima.

Četvrti, ispostaviće se i poslednji set, bio je prava šahovska borba dvojice tenisera.

Novak je u sedmom gemu iskoristio tek drugu brejk loptu u setu i stekao prednost od 4:3.

Nakon dobrog servis gema za 5:3, Amerikanac je bio prinuđen da servira za opstanak, a Novak je drugim brejkom osvojio set i upisao pobedu.

Novak je pobedom obezbedio plasman u treće kolo Australijan opena, gde će se sastati sa Amerikancem Fricom.