Kecmanović u osmini finala Australijan opena

kecmanovic, australijan open, tenis

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobedio Italijana Lorenca Sonega sa 6:4, 6:7, 6:2, 7:5.

Meč Kecmanovića i Sonega, 77. i 26. tenisera sveta, trajao je gotovo tri i po sata.

Kecmanović će se za plasman u četvrtfinale Australijan opena boriti sa Gaelom Monfisom iz Francuske koji je bio bolji od Čileanca Kristijana Garina sa 7:6, 6:1, 6:3.

Srpskom teniseru je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk, koji je napravio u trećem gemu, dok je drugi izgubio u taj-brejku (10:8), ali to ga nije poremetilo.

U trećem setu nije bilo brejkova do šestog gema kada je Kecmanović oduzeo servis protivniku, a potom još jednom u osmom za prednost od 2:1.

Četvrti set je počeo brejkom Sonega, ali je Kecmanović anulirao tu prednost i izjednačio na 4:4, da bi pri vodjstvu 6:5 iskoristio drugu meč loptu za plasman u osminu finala i svoj najbolji rezultat na grend slemovima u karijeri.

Kecmanović i Monfis su se do sada sastali samo jednom i tada je slavio Francuz.