Krajinović deklasirao Đerea u srpskom derbiju u Sofiji

filip krajinovic, laslo djere, tenis

Filipu Krajinoviću pripao je srpski derbi protiv Lasla Đerea na ATP turniru u Sofiji, čime je stigao do plasmana u četvrtfinale. Krajinović je deklasirao Đerea u trećoj rundi rezultatom 6:3, 6:0, za više od 70 minuta igre.

Meč koji je trebalo da bude veliki okršaj dvojice srpskih igrača, pretvorio se u "jednosmernu ulicu" nakon samo dvadesetak minuta.

Đere nije iskoristio tri brejk lopte sredinom prvog seta i kazna je stigla u finišu.

Krajinović je od rezultata 3:3 krenuo u surovu seriju i do kraja susreta se nije zaustavljao. Realizovao je šestu priliku u osmom gemu i, ispostaviće se, tim brejkom slomio otpor rivala.

Dobio je prvi set, da bi u drugom protutnjao i osvojio ga "sa nulom".

Filip je očigledno "ušao u glavu" sunarodniku koji nije mogao da se vrati, čemu svedoči i međusobni skor – ovo je bio četvrti trijumf Somborca u isto toliko mečeva, u kojima Laslo nije osvojio ni set.

Štaviše, momak iz Sente je u tim duelima zbirno sakupio 20 gemova.

Krajinović nastavlja pohod ka svojoj prvoj tituli u karijeri, a protivnik u četvrtfinalu biće mu Kamil Majhšak iz Poljske.

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600