Nadal izgubio set, ali je prošao u drugo kolo

rafael nadal, tenis, vimbldon

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se danas u drugo kolo Vimbldona pošto je pobedio Argentinca Fransiska Serundola sa 6:4, 6:3, 3:6, 6:4.

Nadalu je bilo potrebno tri sata i 36 minuta da savlada 41. tenisera sveta i da se po 14. put u karijeri plasira u drugo kolo ovog grend slem turnira.

Nakon što je prva dva seta rešio u svoju korist pred prepunim tribinama Centralnog terena, Španac je „preživeo“ povratak Argentinca u trećem setu i loš početak četvrtog seta.

Serundolo je u četvrtom setu prvi stigao do brejka, poveo je 3:1, ali je Nadal uspeo da izjednačio na 4:4, a potom i da u desetom gemu napravi odlučujući brejk na meču iskoristivši prvu meč loptu.

Nadal, koji „juri“ rekordnu 23. grend slem titulu, u narednom kolu će igrati protiv Litvanca Rikardasa Berankisa koji je na startu turnira bio bolji od Amerikanca Sema Kverija (6:4, 7:5, 6:3).

Najnovije: Na portalu

BIG PA Zaplesimo Zajedno 460x600