Srbija open: Kecmanović bez šanse, Đoković u polufinalu Srbija opena

srbija open, tenis

Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Beogradu pošto je danas pobedio sunarodnika Miomira Kecmanovića sa 6:1, 6:3.

Meč Djokovića i 47. tenisera sveta trajao je sat i 16 minuta.

Djoković je brzo, uz dva brejka stigao do prednosti od 5:1 u prvom setu, ali je onda usledila velika borba u sedmom gemu.

Kecmanović je u tom gemu imao dve brejk prilike koje nije iskoristio, dok je Djoković iskoristio tek petu set loptu.

Na početku drugog seta Djoković je odmah napravio brejk, a pri rezultatu 4:2 napravio je i drugi brejk u setu.

Kecmanović je do prvog brejka u meču došao u narednom gemu, ali nije uspeo da uhvati priključak, pa je Djoković taj deo igre dobio rezultatom 6:3.

Prvi teniser sveta će se za plasman u finale boriti sa pobednikom meča u kojem se sastaju Rus Aslan Karacev i Italijan Djanluka Mager.