Mančester junajted pobedio Arsenal

mancester junajted, arsenal, fudbal

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu Arsenal sa 3:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Arsenal je na Old Trafordu prvi zatresao mrežu, u 12. minutu, kada je strelac bio Gabrijel Martineli, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog prekršaja.

Junajted je poveo u 35. minutu golom Antonija na asistenciju Markusa Rašforda, a izjednačio je Bukajo Saka u 60. minutu. Pobedu domaćima doneo je dvostruki strelac Rašford, koji je postigao golove u 66. i 75. minutu.

Posle dva poraza u prva dva kola ekipa Erika ten Haga vezala je četiri pobede i sada je peta na tabeli sa 12 bodova.

Arsenal je posle pet vezanih pobeda pretrpeo prvi poraz u prvenstvu, ali je i dalje prvi na tabeli sa 15 bodova. Po bod manje imaju aktuelni šampion Mančester siti i Totenhem, dok četvrtoplasirani Brajton ima 13 bodova.

Ranije danas Brajton je pobedio Lester sa 5:2.