Novi gol Joveljića za Galaksi, strelac i Jović; Bajer prvi put u istoriji prvak Nemačke; Porazi Arsenala i Liverpula

joveljić, fudbal

Srpski fudbaler Dejan Joveljić nastavio je golgetersku seriju od početka sezone i na gostovanju LA Galaksija ekipi Vankuvera bio je strelac u pobedi (3:1).

Joveljić je postigao prvi gol na meču u 56. minutu.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde postigao je ukupno šesti gol od starta sezone i na vrhu je liste strelaca, uz Kristijana Bentekea, Luisa Suareza, Kristijana Aranga i Luisa Morgan.

Galaksi je trenutno je prvi na Zapadu sa 15 bodova iz osam utakmica.

Remi fudbalera Sasuola i Milana, Luka Jović strelac

Fudbaleri Milana remizirali su na gostovanju Sasuolu 3:3 u 32. kolu italijanske Serije A.

Drugi gol za rosonere u 59. minutu postigao je Luka Jović, koji je na ovom meču bio starter.

Odigrao je ceo meč i upisao šesti pogodak u sezoni.

Kod domaćina Uroš Račić proveo je na terenu poslednjih 15 minuta.

Milan je drugi na tabeli sa 69 bodova, 13 manje od lidera Intera, dok Sasuolo zauzima 19. poziciju sa 26 bodova.

Kristal Palas "šokirao" Liverpul na Enfildu, titula sve dalje

Fudbaleri Liverpula poraženi su na Enfildu od Kristal Palasa 1:0 u 32. kolu Premijer lige i napravili veliki korak unazad u šampionskoj trci.

Liverpul sada ima 71 bod, isto kao i Arsenal, koji ima meč manje, dok je Mančester Siti na 73 boda.

Jedini gol za londonski tim postigao je Ebereči Eze u 14. minutu.

Arsenal poražen od Aston Vile, Mančester Siti sam na vrhu Premijer lige

Fudbaleri Arsenala poraženi su večeras na "Emirejtsu" od Aston Vile 2:0 u utakmici 32. kola Premijer lige.

Golove za prvi poraz Arsenala ove godine postigli su Lion Bejli u 84. i Oli Votkins u 87. minutu.

Siti, šest kola pre kraja, vodi sa 73 boda, dva više od Arsenala i Liverpula.

Nisu više "Neverkuzen" - Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena osvojili prvu titulu

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena osvojili su prvu titulu šampiona Nemačke u istoriji, pošto su danas u 29. kolu Bundeslige savladali Verder rezultatom 5:0.

Ekipa Ćabija Alonsa ima 79 bodova, 16 više od drugoplasiranog Bajerna i prekinula dominaciju Bavaraca od 11 uzastopnih titula u Bundesligi.

Leverkuzen je na impresivan način stigao do istorijskog slavlja, bez poraza, a konačno su skinuli nadimak "Neverkuzen" jer imaju pet drugih mesta, kao i izgubljeno finale Lige šampiona i još četiri u Kupu i Superkupu Nemačke.

Strelci su bili Viktor Bonifejs u 25. iz penala, Granit Džaka u 60. i Florijan Virc u 68, 83. i 90. minutu.

Leverkuzen je 43 utakmice u sezoni bez poraza, a u igri je za triplu krunu jer je stigao do finala Kupa Nemačke, kao i četvrtfinala Lige Evrope.

Leverkuzen koji uskoro slavi 120 godina postojanja do sada je imao samo jedan Kup Nemačke (1993) i Kup UEFA (1988).

Prekinuta utakmica Udineze-Roma, Endika se srušio na teren i prebačen u bolnicu

Utakmica 32. kola italijanske Serije A između Udinezea i Rome prekinuta je 20 minuta pre kraja, pošto se 24-godišnji defanzivac Rimljana Evan Endika srušio na teren.

On se pre toga dva puta uhvatio za grudi, sudija Luka Parijeto odmah je reagovao i pozvao medicinski tim da reaguje, a posle toga nakon konsultacija doneo odluku da se meč ne nastavi.

Prema pisanju itakijanskih medija Endika je imao blaži srčani udar.

U trenutku prekida rezultat je bio 1:1.