Zvezda bolja od Javora na Milojevićevom debiju na klupi

crvena zvezda, javor, fudbal

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Javora sa 4:1, u utakmici osmog kola Super lige Srbije.

Crveno-beli su, predvodjeni novim trenerom Milošem Milojevićem, upisali šestu pobedu u šampionatu i prvi su na tabeli sa 18 bodova, dok je Javor osmi sa 11 bodova.

Domaći tim je poveo u 16. minutu, a strelac je bio Ohi Omojuanfo posle sjajne asistencije Miliša Mitrovića.

Posle tačno pola sata igre, Javor je izjednačio nakon što je Petar Gigić lepo prošao po desnoj strani i centrirao, a Milan Marčić glavom savladao Milana Borjana.

Sve do 74. minuta na semaforu je pisalo 1:1, a onda je Mitrović doveo crveno-bele u novo vodjstvo posle akcije u kojoj su učestvovali Aleksandar Katai i Milan Gobeljić.

Četiri minuta kasnije mrežu Javora je pogodio i El Fardu Ben, a konačan rezultat postavio je Veljko Nikolić pogotkom u 90. minutu.

Javor je u samom finišu meča ostao sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Bubakari Dukure.

Fudbalere Crvene zvezde u narednom kolu očekuje „večiti derbi“ protiv Partizana u gostima, dok će Javor dočekati Kolubaru.