Odermat osvojio titulu i u superveleslalomu

svajcarska, skijanje, odermat

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je titulu u superveleslalomu na finalu Svetskog kupa u Zalbahu, pošto je zauzeo peto mesto u današnjoj trci.

Odermat je bio peti rezultatom minut i 14 sekundi i drugi put uzastopno osvojio je mali kristalni globus u superveleslalomu.

Njegov sunarodnik Stefan Roženten pobedio je rezultatom 1:13,36 i ostvario prvi trijumf u Svetskom kupu.

Plasman na podijum zauzeli su takođe Švajcarci, Loik Meljar bio je drugi sa 0,03 sekunde zaostatka i Arno Bojse treći sa 0,15 sekundi zaostatka.

Odermat se za titulu u disciplini borio sa Austrijancem Vincentom Krihmajerom, koji je zauzeo šesto mesto.

Švajcarac je već osvojio titulu u Svetskom kupu, kao i veleslalomu, a ima šanse da osvoji i mali kristalni globus i u spustu, u poslednjoj trci u nedelju.

On u plasmanu spusta ima 42 boda više od Francuza Siprijana Sarazena.